نکات تولید محتوا در سئو سایت

در روند تولید تولید محتوای سئو سایت نکات زیادی نهفته است که باید به تمامی آن ها تسلط داشت و در نگارش مطالب به کار برد. همه شما با سایت هایی برخورد داشته اید که فاقد محتوا بوده اند، محتوای کوتاه ، غیر مفید، قدیمی، غیر مرتبط و … می باشند. این موارد باعث کاهش رتبه و امتیاز سایت می شود که ما در ادامه مطلب نکات مهم را بیان می نماییم و شما باید برای تولید محتوا به آن توجه ویژه داشته باشید.

۱- کپی برداری ممنوع

ربات های موتور جستجو بسیار هوشمند می باشند و اگر محتوای سایت دیگر را کپی کرده باشید سایت شما را جریمه می کند علاوه بر این دیگر سایت شما در فهرست نتایج گوگل نمایش داده نمی شوند. میزان دقت در قاعده کپی موتورهای جستجو روز به روز دقیق تر می شوند. حتی اگر جمله ای مشابه نیز داشته باشید ممکن برای سایت شما تخلف محسوب شود.

۲- رعایت استاندارد تولید محتوا

 تولبد محتوا استاندارد های خاصی را دنبال می کند که باید به طور کلی رعایت شوند تا به نتیجه مطلوب برسید. استاندارد هایی که در تولید محتوا باید رعایت کنید:

  • انتخاب عنوان به نام کلمه کلیدی

در تولید محتوا باید عنوان مناسب انتخاب کنید. هر صفحه می تواند یک عنوان و چندین زیر عنوان داشته باشد. عنوان اصلی با نام h1 شناخته می شود. برای بالا بردن سئو سایت همواره کلمه کلیدی را برای عنوان اصلی استفاده می کنند.

  • استفاده از کلمه کلیدی به میزان استاندارد در داخل محتوای متنی

کلمه ای که عنوان یک محتوای می باشد باید حداقل یک بار در خط اول تولید محتوا به کار برده شوند. میزان تکرار کلمه کلیدی در تولید محتوا نباید بیش از حد باشد باعث خستگی مخاطب می شود و دیگر محتوا برای آن جذابیت خاصی ندارد.

  • استفاده تگ و الت مناسب برای تصاویر و فیلم ها

وقتی شما تصاویر یا ویدئو درون سایت خود قرار می دهید ممکن است که به دلایل مختلفی برای مخاطب نمایش داده نشود. به همین دلیل باید از نام، عنوان و تگ مناسب برای آنها در نظر بگیرید تا موتورهای جستجو به راحتی بتوانند شناسایی کنند و رتبه سایت شما را افزایش دهند. اگر مخاطب نیز بخواهد تصاویر و ویدئو شما را ذخیره نمایید با خواندن نام متوجه شود که در ارتباط با چه موضعی می باشند.

  • بولد کرد کلمات کلیدی

استفاده از نگارش بولد در نگارش تولید محتوا توصیه می شود زیرا که موجب میشود مخاطب میزان اهمیت کلمه و موضوع را متوجه شوند. همچنین توجه مخاطب را برای دانستن بیشتر مطالب جلب می کند. اما به تعداد زیاد از بولد کردن کلمات پرهیز کنید زیرا در این صورت نه تنها تاثیر مثبت ندارد موجب آزردگی مخاطب می شوند و حتی در مواردی ممکن است سایت شما را ترک کنند که این خود یکی امتیاز منفی برای سایت شما می باشد.

نکات تولید محتوا در سئو سایت
میانگین ۵ (۱۰۰%) از ۲ رأی