لینک سازی در سئو سایت

تبادل لینک و لینک سازی در دنیای سئو و بهینه سازی سایت بهترین و فراگیرترین روش افزایش بازدید سایت شما از طریق سایت های دیگر می باشد. ایجاد ارتباط بوسیله ی لینک سازی موجب افزایش قابل توجه رتبه سایت شما خواهد شد. اجازه ندهید حجم صحبت ها و مقاله های زیاد و پرحاشیه در مورد لینک سازی، بک لینک، لینک سازی داخلی و لینک سازی خارجی که در مبحث سئو سایت بر روی سایتهای دیگرمشاهده می کنید شما را سردرگم و گیج کنند، چرا که اصل مطلب در لینک بیلدینگ فقط و فقط “ارتباط” است. هر چه ارتباطات اجتماعی سایت شما با دنیای خارج بیشتر باشد پس محبوب تر هستید و امتیاز مثبت دریافت می کنید. درست از همین زاویه نگاه اگر توانسته باشید ارتباط را بین صفحات سایت خود به درستی برقرار کنید ، کار را برای آنالیز موتورهای جست و جو آسان کرده اید و از رقبایتان پیشی گرفته اید.
برای ایجاد ارتباط و لینک سازی نیاز به ترفند ها و تکنیک های سئو و بهینه سازی سایت دارید که تیم سئو انار به خوبی با این اقدامات آشنایی داشته و برای سایت شما اجرا می کنند.

لینک سازی داخلی چیست؟

پیوندهای داخلی لینک هایی هستند که ارتباط را بین صفحات یک سایت برقرار می کنند. هر اندازه شما در تمام صفحات سایت خود بر روی تولید محتوا، بازاریابی و .. کار کنید و از اصول سئو سایت بهره ببرید ولی هیچگونه پیوند مستقیمی بین این صفحات یا برخی از آنها نباشد؛ اقدامات شما به همان اندازه فایده ای ندارد چرا که گوگل از کجا باید بداند که این صفحات وجود دارند؟؟؟ در واقع لینک سازی های داخلی با قرار گرفتن در مکان درست موجب گردش آسان و دسترسی راحت تر مخاطب و موتور جست و جو  به محتوا های دیگر بخش های سایت می شود که در نهایت باعث رشد چشم گیر و افزایش ترافیک ورودی سایت شما خواهد شد. لینک سازی داخلی مدیر سایت این اطمینان را به موتورهای جستو جو می دهد که تمامی مطالب سایت شما مفید است و از این نظر رتبه شما افزایش خواهد یافت.

لینک سازی خارجی چیست؟

ساخت لینک خارجی به استناد گفته خود گوگل: “به طور کلی، مدیران سایت می توانند رتبه سایت خود را با افزایش تعداد سایت های با کیفیت بالا که به صفحات آنها پیوند دارند، بهبود دهند.” تاثیر مهم و قابل توجهی در افزایش رتبه بندی وب سایت شما دارند. موتورهای جست و جو همیشه تاکید کرده اند که نظرات دیگران در مورد شما اهمیت بسیار بیشتری نسبت به آنچه شما درباره ی خودتان بیان می کنید، دارد و همین امر باعث تفاوت در ارزش لینک سازی های داخلی و خارجی شده است. تبادل لینک و لینک سازی خارجی کاری وقت گیر و سخت است و قوانین خودش را در سئو سایت دارد اما در لینک سازی خارجی باید دقت کنید که لینک های سایت های مختلف به تناسب سئو و زمینه کاری سایتشان از میزان اعتبار و ارزش متفاوتی برخوردار هستند. دلیل اهمیت این امر آن است که اگر شما با سایتی بسیار معتبر تبادل لینک کنید به معنی این است که شما هم به همان اندازه اعتبار و ارزش دارید و لینک سازی آن سایت برای صفحات سایت شما به منزله ی رای اعتمادی به شما می باشد.

چرا لینک سازی داخلی مفید است؟

  • از مزایای لینک سازی داخلی آن است که کاربر را به راحتی به صفحه ها و محتوا های دیگر سایت ارجاع داده می شود و بازدید سایت شما را مستقیما افزایش می دهد .
  • پیوند داخلی و لینک سازی دسته بندی اطلاعات را در وب سایت شما برای نمایش به کاربر و موتور جست و جو نظم و ترتیب می بخشد.
  • لینک سازی های داخلی با ایجاد دسترسی ساده و نظم دادن به محتوا ها و صفحات شما به موتورهای جست و جو جهت بررسی ارتباطات سایتتان کمک می کنند تا صفحه ای دیده نشده از سایت شما باقی نماند.
  • در نهایت لینک سازی داخلی آنالیز سایت شما را سرعت و بهبود می بخشند و شما می توانید یک امتیاز مثبت دیگر از گوگل کسب کنید.

چرا لینک سازی های خارجی مهم هستند؟

همواره در مبحث سئو سایت تاکید شده که بهره بردن از لینک سازی خارجی بسیار مفید بوده است و هر کسی در باب استفاده از لینک های خارجی توصیه هایی کرده اند اما چرا تا این حد لینک سازی های خارجی برای سئو سایت موثر و به درد بخور هستند؟

  • لینک سازی خارجی به ارزیابی محبوبیت شما سرعت می بخشند!

در بین تمامی فاکتورهای ارزیابی سئو سایت شما، فاکتور لینک های خارجی پایدارتربوده و سنجیدن آن نسبت موارد دیگر برای موتور جست و جو ساده تر و سریع تر است چرا که برخلاف مواردی مانند ترافیک سایت که در سرور سایت قرار دارد، لینک های خارجی در خود صفحه ی وب سایت حضور دارند و به راحتی برای گوگل قابل مشاهده اند.

  • لینک سازی خارجی به معنای روابط اجتماعی معتبر و بیشتر، امتیاز مثبت تر است!

موتورهای جست و جو بخصوص گوگل که هر روزه الگوریتم های آنالیز خود را توسعه می دهد به خوبی می دانند که لینک سازی ها به معنای ارتباط بین سایت مبدا و مقصد هستند. باید متوجه باشید لینک سازی های خارجی سایت شما نقشه راه ارتباطات اجتماعی شما هستند که خزنده های گوگل آنها را دنبال می کنند و برحسب ارزش این ارتباطات به شما امتیاز مثبت یا منفی می دهند.

لینک سازی در سئو سایت
میانگین ۵ (۱۰۰%) از ۲ رأی