سئو موبایل چیست؟

سئو موبایل در واقع مجموعه ای از اقدامات مثبت و اصول سئو سایت است که می کوشد با بهینه سازی تجربه ی کاربری سایت ، رضایت بازدیدکنندگانی را که بوسیله ی تلفن همراه به وب سایت دسترسی دارند، حفظ نماید. در آمارهای منتشر شده از گوگل میزان سرچی که توسط دستگاه موبایل در گوگل انجام شده، رشد چشمگیر ۵۶ درصدی نسبت به سایر دستگاه ها داشته است و انتظار می رود این نرخ رشد همچنان بیشتر نیز گردد. از همین رو تمرکز الگوریتم های گوگل بر سئو موبایل به عنوان یکی از المان های سئو که امروزه نقش پررنگ تری در فعالیت های روزانه ی مان دارد، نه تنها بیشتر شده است که حتی بعنوان یکی از عامل های اثر بخش سئو سال ۲۰۱۹ شناخته شده است.

ممکن است برخی بپرسند چه تفاوتی در سرچ بوسیله گوشی موبایل و کامپیوتر می باشد؟ و یا سئو موبایل اصلا چه تاثیری بر کسب و کار و فروش ما دارد؟ باید بدانید سایت شما کارمندی تمام وقت است که خدمات شما را به مشتری ها معرفی می نماید و به جای شما برایتان کسب درآمد می کند.حال اگر مشتریانی که بوسیله ی گوشی موبایل به سایت شما می آیند با تصویری نا متوازن که خوانا نیست و سایتی که محتوا و خدمات در آن گم شده است برخورد کنند بلافاصله سایت شما را با خاطره ای نامطلوب ترک خواهند. این اتفاق نه تنها به شهرت برند کسب و کار شما لطمه می زند بلکه رتبه سئو سایت شما را بشدت پایین آورده و حتی این تمام اتفاقی که رخ می هد نیست! چرا که تاثیر این برخورد نامطلوب در ذهن مشتری باقی می ماند و الگوریتم های سئو موبایل گوگل شما را بخاطر کیفیت پایین سئو سایت جریمه کرده و از نتایج خارج می کنند.

 نهایتا این سایت شماست که بدلیل رعایت نکردن سئو موبایل ترافیک مشتری های جدیدی را که گوگل به شما معرفی می کرد را نیز ازدست می دهد و ضرر بزرگی برای کسب و کار شما در دنیای دیجیتال امروز تلقی می گردد.

چطور سایت را برای دستگاه موبایل بهینه سازی کنیم؟

در اولین گام برای اینکه بدانید سایت شما در دستگاه های تلفن همراه چگونه به مخاطب الگوریتم های گوگل نمایش داده می شود و تا چه حدی اصول سئو سایت را رعایت کرده اید، تیم سئو انار به شما ابزار کنسول جستجوی mobile-friendly test  را معرفی می کند. این ابزار به خوبی سازگاری سایت شما را با گوشی های موبایل بررسی می کند.

سئو موبایل چیست؟ آینده ای که باید امروز بسازیم؟
میانگین ۵ (۱۰۰%) از ۳ رأی