الگوریتم های گوگل چگونه در سئو سایت ما اثر میگذارند؟

الگوریتم های گوگل تمامی سایت ها را در دنیای وب بررسی کرده و بر طبق قواعد سئو دسته بندی میکنند تا مناسب ترین پاسخ را به کاربران گوگل عرضه کنند. اما واقعا چرا برای گوگل تا این حد کیفیت نتایجی که به کاربرانش معرفی می کند اهمیت دارد؟ تا به حال فکرکرده اید که گوگل چگونه تعیین میکند کدام سایت ها در برگه ی اول باشند؟ و یا اساسا الگوریتم های گوگل چگونه و با چه منطقی یک سایت را مجازات و جریمه می کنند؟
بزرگ ترین سرمایه برای گوگل اعتماد و رضایت کاربرانش است که در این سالها به سختی بدست آورده و این دلیل بهترین موتور جستوجو ی سراسر دنیا بودن گوگل است. گوگل همه ی تمرکز خود را بر بالابردن استاندارد های جستوجو برای کاربرانش قرار داده است و الگوریتم های گوگل در این جهت عناصر اصلی نظارت او بر کیفیت و نحوه ی رتبه بندی سایت های موجود در دنیای وسیع اینترنت می باشند. تیم ما در راستای بهینه سازی سایت شما نه تنها جریمه های الگوریتم های گوگل را برایتان برطرف میکند بلکه رتبه سایت شما را تا اولین لینک نتایج گوگل ارتقا می دهد.
گوگل چندین الگوریتم دارد و هر یک دائم سایت شما را از جنبه های متفاوتی که برای آن هدف تولید شده اند مانند لینک بیلدینگ های صحیح، کپی نبودن محتوا و … آنالیز میکنند. باید بدانید الگوریتم های گوگل برای تعیین رتبه و جایگاه سایت شما در نتایج خود چیزی در حدود ۲۰۰ المان سئو را آنالیز کرده و در نهایت اگر تلاش هایتان را برای افزایش رتبه سایت با نیت صادقانه و از طریق سئو سفید انجام شده باشد میتوانید رتبه ی خوبی را از الگوریتم های گوگل در نتایج کسب کنید و به مرور پیش رفت نمایید.

الگوریتم های گوگل چگونه کار می کنند؟

حجم بالایی از اطلاعات در دنیای وسیع اینترنت وجود دارد و یافتن آنچه شما می خواهید بدون مرتب سازی ممکن نیست. گوگل برای بررسی شاخص های بیشمار کیفیت سایت و با نیاز سنجی از مخاطب چندین الگوریتم آنالیز وبسایت تعریف کرده است که به الگوریتم های گوگل معروف هستند.

الگوریتم های گوگل به نحوی طراحی شده اند که صفحه های نتایج جستجوی گوگل به ترتیب نزولی از بهترین نتایج که در صفحه ی یک گوگل مشاهده می کنید تا صفحات ۱۲ و۱۳ و… چینش و مرتب سازی می کنند. بدین شکل به کمک الگوریتم های گوگل و با صرف کمترین زمان شما دقیق ترین پاسخ را با مشاهده ی بهترین پیشنهاد گوگل از اولین سایت که بهترین لینک می باشد تا آخرین لینک برگه ی اول نتایج دریافت می کنید.الگوریتم های گوگل با آنکه نام های جالب و لطیفی دارند اما رفتار و نحوه ی عملکردشان بی ربط به نام های انتخابیشان نیست و نسبت به سایت های خطاکار بسیار سخت گیر هستند. از معروف ترین الگوریتم های گوگل میتوان الگوریتم گوگل پاندا، الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل، الگوریتم پنگوئن گوگل، الگوریتم موش کور، الگوریتم رنک برین و … را نام برد.

 • الگوریتم گوگل پاندا چگونه به بهینه سازی سایت ها رتبه و امتیاز می دهد؟

  شاید بپرسید چرا باید نام یکی از الگوریتم های گوگل پاندا باشد؟ چون پانداها موجوداتی فوق العاده صبور و با حوصله هستند. الگوریتم گوگل پاندا با حوصله به بررسی محتوای سایت ها میپردازد و اگر محتوای سایتی نامناسب، کپی شده و یا بی کیفیت باشد به سرعت آن را جریمه می کند.

 • الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل چگونه سایت ها را رتبه بندی و سئو می کند ؟

  تا قبل از این الگوریتم وقتی کلمه ای را در گوگل سرچ میکردید همه ی سایت های مرتبط و غیرمرتبط را نمایش میداد و باید حجمی از اطلاعات را میگشتید تا به محتوای مدنظرتان برسید و این مسئله باعث نارضایتی شدید همه کاربران این  موتور جستوجو شده بود. بنابراین گوگل برای بهبود آنالیز معنایی سرچ ها از الگوریتم مرغ مگس خوار استفاده کرد.  البته این الگوریتم در میان دیگر الگوریتم های گوگل پیش رفت بسیاری کرده و حوزه ی گسترده تری از دسته بندی های معنایی سرچ ها را انجام می دهد.

 • الگوریتم گوگل پنگوئن در سئو سایت چه هدفی را دنبال می کند؟

  در میان دیگر الگوریتم های گوگل، الگوریتم گوگل پنگوئن روی لینک های متصل به وبسایت توجه دارد و اگر این پیوندها معتبر، متناسب با مفهوم سایت و نیاز کاربر باشد به آن سایت امتیاز مثبت میدهد.  بنابراین اگر از پیوندهای نامعتبر، بی ربط و اسپم  برای افزایش رتبه سایتتان بهره بردید باید منتظر جریمه ی این الگوریتم باشید به این دلیل که تمام الگوریتم های گوگل در کار خود عزم راسخی دارند و به این راحتی از خطای شما نمیگذرند.

 • الگوریتم موش کور گوگل چگونه کار می کند؟

  یکی از جدید ترین الگوریتم های گوگل همین موش کور است که به تازگی معرفی شده و هنوز به طور رسمی اثرات آن توسط گوگل اعلام نشده است. الگوریتم موش کور با تمرکز بر دسته بندی مشاغل به صورت محلی به شخص این امکان را میدهد که مشاغل سرچ شده را نزدیک به موقعیت مکانی خود پیداکند.

تاریخچه ی الگوریتم های گوگل

در ابتدای تاسیس شرکت، الگوریتم های گوگل ساده و معمول بود مثلا هرچقدر از کلمه کلیدی موردنظرتان بیشتر استفاده میکردید رتبه تان بالاتر بود و اصلا کاری با محتوای مفید سایت نداشت. اما رفته رفته هرچه سرچ کردن فراگیرتر شد، با افزایش کاربران گوگل دیده شدن سایت ها در لینک یک اهمیت بیشتری یافت و روش های سئو سیاه بدلیل باگ های موجود در گوگل کاربرد زیادی پیدا کرد. گوگل برای مقابله با این مشکلات و به مرور زمان الگوریتم هایش را تولید کرد و تا به امروز توسعه داد.
اگر چه الگوریتم های گوگل با بروزرسانی های مداوم و تغییراتی که در نتایج سئو سایت ها بوجود می آورند، کار را برای سئو کاران سخت می کنند اما در حال حاضر الگوریتم های گوگل به قدری پیشرفت کرده اند که گوگل به محبوب ترین موتور جستجو برای کاربران در سراسر دنیا تبدیل شده است.

الگوریتم های گوگل در سئو سایت
میانگین ۵ (۱۰۰%) از ۴ رأی