اشتباهات رایج در لینک سازی

مبحث لینک سازی در سئو سایت به دلیل تاثیر مثبت قابل توجهی که در افزایش رتبه سایت دارد همواره مهم و قابل توجه بوده است. گوگل بر بهره مندی از اصول صحیح لینک سازی برای بهبود شرایط سئو سایت، بسیار تاکید می کند و با آنکه هرگز دقیقا روش های آنالیز خود را بازگو نمی کند اما بارها اعلام کرده است با خطاهای لینک سازی شدیدا برخورد خواهد کرد. سوالی که پیش می آید این است که  خطاهای لینک سازی چه مواردی هستند تا ما مرتکب این اشتباهات نشویم؟!

خطا های رایج لینک سازی داخلی در سئو سایت

  • لینک سازی های داخلی خود را از نوع نوفالو لینک نکنید.

صفحه های سایت شما در بهره مندی از خدمات سئو سایت بهترین مکان برای بهره مندی از مزایای لینک سازی فالو است. لینک سازی های فالو اعتبار هر صفحه ی سایت شما به صفحه ی دیگر سایت شما می بخشند، پس این موقعیت را از دست ندهید چرا که کاربرد لینک سازی های نوفالو طبق گفته های خود گوگل در لینک سازی خروجی سایت است. گوگل به خوبی می داند احتمال آنکه صاحب یک وب سایت اصلا نداند لینک سازی فالو و لینک سازی نوفالو  در سئو سایت چیست و ندانسته لینک سازی های داخلی خود را نوفالو کند بسیار بالا است در نتیجه اگر چه امتیاز منفی به شما نخواهد داد اما تاکید می کند که سئو سایت شما امتیاز مثبت هم کسب نخواهد کرد.

  • لینک های شکسته را اصلاح کنید

شما با هر لینک سازی که برای هر صفحه سایتتان  اجرا می کنید، در حقیقت دارید اعتبار آن صفحه را به صفحه دوم می بخشید حالا اگر لینکی که شما در داخل صفحه ی خود ساخته اید شکسته باشد از دو جهت نمره منفی می گیرید. اول آنکه اعتبار صفحه لینک سازی شده را پایین می آورید چون لینک شکسته دارد و دوم آنکه موتور جست و جو نمی تواند با دیگر صفحه های شما ارتباط بگیرد و در نتیجه سایت شما را بی کیفیت ارزیابی خواهد کرد. گروه سئو انار با شناسایی لینک های شکسته سایت، لینک سازی های ناقص سایت شما را به سرعت اصلاح و بازیابی می کنند.

  • لینک سازی های داخلی خود را با انکور تکست نا مرتبط از بین نبرید

لینک سازی داخلی شایسته ترین فرصت برای بدست آوردن ارزش لینک سازی فالو در مراحل سئو سایت است اما اگر لینکی که می دهید حاوی متن نامناسب باشد یعنی انکور تکست غیر مرتبط با خود آدرس لینک داشته باشد مانند “اینجا را کلیک کنید” به راحتی موقعیت لینک سازی فالو خود را از دست خواهید داد.

اشتباهات رایج در لینک سازی خارجی سایت

برای آنکه بدانید تا چه حدی اشتباهات لینک سازی در قوانین سئو سایت برای شما گران تمام می شود باید بدانید لینک های سایت پول های شما هستند. توجیه آن بسیار ساده است، به این صورت که لینک سازی ها در سئو سایت با افزایش ترافیک ورودی و رتبه بندی شما درنتایج موتورهای جست و جویی مثل گوگل موجب بیشتر شدن تعداد کلیلک ها بر سایت شما و آشنایی بیشتر مشتریان با خدمات و محصولات شما می شوند که در نتیجه کسب و کار شما رونفق خواهد گرفت. پس اگر در لینک سازی اشتباه کنید پول های خود را آتش زده اید!!!

  • کیفیت لینک سازی هایتان را فدای کمیت لینک سازی نکنید!

سال ها پیش که هنوز موتور های جست و جو تا این حد در سئو پیش رفت نکرده بودند، اغلب از روش های سئو سیاه استفاده می کردند و یکی از آنها ساخت به یکباره تعداد بسیار زیادی لینک خارجی بود. متاسفانه هنوز هم این تفکر وجود دارد و برخی از این شیوه در خدمات سئو سایت خود استفاده می کنند و متوجه نیستند که دیگر در دنیای به روز سئو این روش به درد نمی خورد. هرگز کیفیت لینک سازی هایی که انجام می دهید را فدای کمیت لینک سازی زیاد نکنید چرا که یک لینک سازی با ارزش به اندازه ۵۰ لینک سازی بی ارزش در سئو سایت شما مفید است و امروزه اگر گوگل متوجه این نقض قانون شود سایت شما را اسپم شناسایی می کند و به سرعت از نتایج حذف می شوید.

  • لینک سازی های نا مرتبط با کلمات کلیدی هایتان ممنوع است!

آماده اید تا مطالب سایت خود را با دیگران به اشتراک بگذارید و لینک سازی های خارجی سایت خود را شروع کنید، اما کار اشتباهی که ممکن است انجام دهید چیست؟! خیلی ساده بخواهم بیان کنم، نباید به صفحات بی ربط به موضوع کلمه کلیدی سئو سایتتان لینک بدهید یا بگیرید. فرض کنید به خوبی اقدامات سئو سایت خود را انجام دهید و در نهایت لینک سازی هایتان نامرتبط باشند؛ اتفاقی که می افتد این است که از نتایج جست و جوی کلمه های کلیدی خود بیرون می افتید و یا در بازار نتایج کلمات دیگری به صفحه ی اول می رسید.

اشتباهات رایج لینک سازی در سئو سایت
میانگین ۵ (۱۰۰%) از ۲ رأی